Masopustní odpoledne v ZŠ Na rovině v České Třebové

Masopustní odpoledne v ZŠ Na rovině v České Třebové proběhlo 14.1.2014. Rej masek, masopustní veselí, radostaná tvůrčí výtvarná činnost dětí, výborná masopustní bašta a výborná nálada všech zúčastněných provázela dnešní akci v prostorách budoucí ZŠ Pod Jelenicí 657 v České Třebové.

Děti se bavily a rodiče také. Povídali jsme si rovněž o připravovaném Zápisu dětí do této školy v rámci individuálního vzdělávání pro rok 2014/15.

Nahlédněte s námi do fotoalba dnešního dne, kde z výše uvedených důvodů MASOPUSTNÍHO REJE nelze najít žádnou nerozmazanou fotografii. Ale dětem to určitě nevadilo. Rozhodující byli koně, medvěd, princezna, šášulka, lištička, oslík, kočička a další aktéři masopustního pochodu školou.

Dozvěděli jsme se něco o historii tohoto původně pohanského svátečního období, povídali jsme si s paní učitelkou o masopustních zvycích, naučili jsme se některé básničky. A hlavně jsme ochutnali spoustu masopustních dobrot, které paní učitelky pro děti a rodiče připravily. A pak už jsme tančili a dováděli, jak se to na správný MASOPUST sluší.

Přejeme všem dětem, aby, se stejnou radostí, přišly se svými rodiči k zápisu do naší školy a aby se jim zde líbilo po celou dobu, co se budeme spolu učit.

Akci pořádalo : Občanské sdružení RUKA 8 a iniciátoři vzniku nestátní základní školy Na rovině v České Třebové.

Mgr. Jana Chaloupková za o.s.RUKA 8

Kontakt: spetrova@seznam.cz  736 535 229         www.narovine.cz/ceskatrebova

 http://pobockazsnarovinectrebova.rajce.idnes.cz/Masopust_Na_rovine_v_Ceske_Trebove

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.